Bukowina Tatrzańska – niezwykła przyroda

Bukowina Tatrzańska noclegi jest jedną z największych i przy okazji bardziej znanych miejscowości na Podhalu, głównie dlatego, że stanowi świetny punkt wypadowy na wycieczki w znajdujące się bardzo blisko góry. Ponadto w jej otoczeniu znajdują się miejscowości pełne atrakcji dobrze znane wielu turystom.

Bukowina Tatrzańska tanie noclegi charakteryzuje się malowniczym krajobrazem oraz doskonałą widocznością panoramy Tatr niemal z każdego miejsca. Stąd dostać się można łatwo do okolic takich jak Wierch Buńdowy, Olczański, Rusiński, Kurucowy, Głodowski, Przodowiański oraz wiele innych, które swoje nazwy zawdzięczają właśnie od pierwszych osadników Bukowiny.

Okoliczne lasy i łąki są idealne do spacerów, podczas których znaleźć można ogromne ilości mali, jagód, poziomek i mięty.
Świetną opcją jest oczywiście wycieczka nad Morskie Oko, gdzie przejrzyste strumienie przecinają szlaki i wodospady szumią kojąco, a woda z nich ma posmak kosodrzewiny, a do tego łatwo jest spotkać zwierzęta, które dziko żyją na tych terenach.

Oprócz walorów naturalnych Bukowina Tatrzańska pensjonaty ma do zaoferowania wiele atrakcji sportowo-turystycznych, na przykład aquaparki z basenami termalnymi, gdzie naturalne źródła wykorzystywane są w celach leczniczych a także rekreacyjnych, wyciągi narciarskie z kolejkami krzesełkowymi, które turyści chwalą sobie i korzystają z nich tłumami, oraz około 600 dróg wspinaczkowych, gdzie niejeden człowiek przeżył fantastyczną przygodę.