Mazury jesienią

Mazury domki są jednym z najpiękniejszych regionów Polski, popularny szczególnie w porze letniej za sprawą wielu malowniczych jezior. Sezon turystyczny jednak się już kończy, jednak Mazury domki nad jeziorem nadal są świetnym miejscem na aktywny wypoczynek w otoczeniu zmieniającej się przyrody.

Do jesiennych przyjemności należą bez wątpienia rozmaite wycieczki. Do wyboru mamy szlaki rowerowe i piesze, ale poruszać można się też konno po pięknych mazurskich ścieżkach pomiędzy jeziorami i w lasach. Są jeszcze inne formy rozrywki dostępne jesienią, związane z wodą tak kojarzoną z Mazurami. Jest to oczywiście żeglarstwo po urokliwych jeziorach, gdzie nie ma już tak wielu turystów. Pomaga w tym wiatr, który jesienią jest mocniejszy niż w porze letniej, dostarczając wiele emocji żeglarzom. Ponadto na mazurskich rzekach funkcjonują również spływy kajakowe.

Dla osób, które wolą spokojniejsze formy wypoczynku noclegi Mazury też są odpowiednie. Mogą one po prostu wybrać się na spacer wśród leśnej ciszy, w otoczeniu kolorowych liści szumiących już zarówno na drzewach przy powiewie wiatru jak i pod stopami przy każdym kroku. Spacery takie niewątpliwie zachwycą niejednego turystę ze względu na rosnące o tej porze grzyby, które w mazurskich lasach są niemal równoznaczne z obfitymi zbiorami. Nad wodą również można się zrelaksować, a wędkowanie jest tylko jedną z wielu propozycji spędzania tam czasu w okresie jesiennym.